Принцот Џорџ наполни 10 години – ова е неговиот официјален роденденски портрет

24 јули 2023

Принцот Џорџ вчера го прослави својот 10-ти роденден на семејна забава во кралската резиденција, палатата Кенсингтон.

Најстариот син на принцот Вилијам и принцезата Кејт, кој е втор во редот за престолонаследник, традиционално си го доби својот роденденски портрет, овојпат за јубилејниот роденден.

На портретната фотографија, младиот принц позира во лежерно издание во карирана кошула и зелени панталони, додека зад објективот е фотографката Мили Пилкингтон.

Фотографијата е направена во замокот Виндзор почетокот на месецов.

Во продолжение се потсетуваме и на дел од неговите портрети од претходните родендени.

 

 

Објавено:
24 јули 2023
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
590 пати