Промовиран краткиот филм по повод 100 години од Шанел

9 мај 2013

Главната улога или ликот на Коко Шанел го толкува британската актерка Кира Најтли, која веќе е заштитно лице на популарниот парфем на Шанел,„Coco Mademoiselle“. Во останатите улоги од филмот се појавуваат и актерката Клоди Хесме, манекенката Стела Тенант, Линдзи Виксон и други познати личности. Воедно филмот е режиран од легендарниот Карл Лагерфелд.

Објавено:
9 мај 2013
Категорија: 
Актуел