Промовирана ресорт колекцијата 2014 на Џими Чу

16 ноември 2013

Во четвртокот вечерта креативната директорка на познатиот бренд Џими Чу, Сандра Чои наздрави во чест на нејзината ресорт колекција за 2014 година, која е инспирирана од коктел пијалоците. Колекцијата е составена од клач чанти, чевли и сандали со високи потпетици, изложени во специјално обликувани кутии од мраз што дополнително ја истакнуваат специфичноста на аксесоарите.

Harley Viera-Newton Harley Viera-Newton

 

Меѓу присутните гости беа и Ники Хилтон, Кејт Фули, Питер Брант, Миа Морети и многу други. Од галеријата во продолжение погледнете каква беше атмосферата и како изгледаат познатите модни ветерани.

 

 

Објавено:
16 ноември 2013
Категорија: 
Актуел