Првите фотографии на Аријана Гранде за „Живанши“

17 јули 2019

Модната куќа „Живанши“ вчера на социјалните мрежи и во медиумите ја презентираше првата кампања на Ариана Гранде. 

Пејачката во кампањата која носи назив #Arivenchx, носи облека од колекцијата за есен-зима 2019 година.

Доминираат црно-бели фотографии, зад кои се потпишува Грег Мекдин.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) onJul 15, 2019 at 12:40pm PDT

 „Почестена сум што сум твоја девојка и што ги носам овие комбинации. Не можам да дочекам сите да ги видат сите фотографии“, напиша пејачката на својот Инстаграм профил.

Фотографиите потсетуваат на естетиката на најавата дека токму младата пејачка ќе биде новото заштитно лице, со што се внимавало оваа приказна да биде доследна и заокружена.

Во продолжение погледнете ја кампањата и кажете ни како ви се допаѓа:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 12, 2019 at 7:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 12, 2019 at 9:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 13, 2019 at 9:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 13, 2019 at 11:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 14, 2019 at 9:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 14, 2019 at 11:02am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 7:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 7:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 7:03am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 11:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 11:02am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 15, 2019 at 11:05am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 16, 2019 at 7:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 16, 2019 at 7:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) onJul 16, 2019 at 7:03am PDT

 

 

Објавено:
17 јули 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
716 пати