Првите роденденски фотографии на принцот Луис

23 април 2019

Принцот Луис денеска го прославува првиот роденден. Војвотката од Кембриџ Кејт ги објави и првите фотографии од најмладиот член на семејството, а најчестите коментари се дека Луис неодоливо потсетува на постарото братче и сестриче.

Она што исто така е воочливо, ако ги споредиме фотографиите од првите родендени на трите деца е дека носат исти чевли. Се работи за модел „Early Days Navy Blue Leather Alex Pre-Walker shoes“, чија цена изнесува 29 фунти, односно околу 34 евра.

принц Џорџ

принцеза Шарлот

принцот Луис

Инаку, фотографиите што кружат во јавноста се фотографирани од Кејт Мидлтон, што беше случај и со претходните две деца.

принцот Луис

принцот Луис

фотографија на кралското семејство во јануари годинава

Објавено:
23 април 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
697 пати