Раф Симонс е новиот креативен директор на Калвин Клајн

26 јули 2016

Гласините што циркулираат во модните кругови веќе неколку месеци, се потврдени – Раф Симонс е новиот креативен директор на американскиот бренд Калвин Клајн.

Тој на новата работна позиција започнува веќе во август, и тоа со креирање на џинс линија, како и со целосна реорганизација и нов имиџ на брендот.

После дваесетгодишното искуство како креативен директор во сопствениот моден бренд, а потоа на челните позиции во модните куќи Жил Сандер и Диор, сега Симонс започнува нова страница во својот професионален живот. Модниот свет со нетрпение чека што следно ќе подготви врвниот дизајнер.

Објавено:
26 јули 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
111 пати