Ресорт забавата на Стела Макартни

12 јуни 2013

Стела Макартни е позната по интересните презентации на нејзините колекции. Таа може да се вброи и меѓу дизајнерите со „најкул“ селебрити пријатели на модната сцена, меѓу кои се и Кејт Мос, Камерон Дијаз, Ријана, Џеј Зи, Мадона и многу други.

Затоа, не е чудно што нејзината градинарска забава во Њујорк, за ресорт колекцијата 2014, беше вистинско освежување за сите гости, а на пописот гости посебно се радуваа новинарите

 

Објавено:
12 јуни 2013
Категорија: 
Актуел