Ријана со нови фотографии во стилот на митолошкото чудовиште Медуза

26 октомври 2013

Британскиот магазин GQ слави 25 години од своето постоење и токму по тој повод реши да направи екслузивна фотосесија со Ријана.  Пејачката за овој ангажман позираше топлес со змии пред објективот на  Демијан Хирст.  Идејата за оваа фотосесија е поврзана со грчката митологија, односно со чудовиштето Медуза, но во сосема посексипилна и поатрактивна  верзија.

Објавено:
26 октомври 2013
Категорија: 
Актуел