Рита Ора ќе биде новото заштитно лице на Роберто Кавали!?

2 мај 2014

По фотографијата што ја објави Рита Ора на нејзиниот Инстаграм профил, на која се наоѓа пејачката во друштво на сопругата и бизнис партнерка на Роберто, Ева Кавали, почнаа и најновите шпекулации во светот на модата.

Имено, судејќи според објавата, пејачката Рита Ора ќе биде новото заштитно лице на најголемата италијанска модна куќа „Роберто Кавали“.

На фотографијата пејачката изгледа навистина прекрасно со фризура во стилот на Мерлин Монро, беспрекорна шминка и фустан за кој се верува дека е од колекцијата на Кавали.

Описот под фотографијата, уште толку ги „подгреа“ шпекулациите – „Подгответе се, ние можеби ќе имаме уште едно изненадување за вас“...

Рита Ора во креација на Роберто Кавали Рита Ора во креација на Роберто Кавали

Од модната куќа на Роберто Кавали изјавиле дека засега не можат да ги потврдат информациите, а она што може да го потврдат е тоа дека Рита Ора и Ева се многу добри пријателки.

А кога пејачката има ваква пријателка, повеќе од веројатно е дека многу наскоро ќе биде објавена модната соработка...

Објавено:
2 мај 2014
Категорија: 
Актуел