Рок-шик кампања на Вера Ванг

20 август 2014

Славната дизајнерка Вера Ванг неодамна ја објави кампањата за колекцијата венчаници, а сега ни презентира доза „redy to waer“ облека за која е изработена рекламна кампања каде главната улога ја има манекенката Џозефин Ле Тутоур.

 

Фотографиите се изработени во црно-бела техника, дело на фотографот Патрик Демарчелиер, додека стајлингот го потпишува Џилија Вон Боем.

 

Колку што може да се види од фотографиите, дизајнерката од оваа колекција нуди топли и темни парчиња како дебели џемпери, јакни во смирен крој, кои пред се имаат заедничка нишка а тоа е предимензионираност.

 

Објавено:
20 август 2014
Категорија: 
Актуел