Роксанда Илинчиќ финансиски ја потпомага родната Србија

10 јуни 2014

Позната дизајнерка која работи во Лондон, а по потекло е од Србија, Роксанда Илинчиќ,  неодамна присуствуваше во Менхетен каде преку презентацијата на последната ресорт колекција се потруди за собере финансии за своите сонародници од Србија кои настрадаа во поплавите.

 

Принцот Александар и принцезата Кетрин од Србија беа домаќини на настанот кој се одржа во Фондацијата Liederkranz, се со цел да се соберат што повеќе пари за настанатите и за санирање на  последици од страшното невреме. Манекенките од ревијата на Илинчиќ носеа чанти од Ферчајлд Болдвин, а гостите уживаа во вокалот на мецосопранот Јадранка Јовановиќ.

Објавено:
10 јуни 2014
Категорија: 
Актуел