Сандра Стефановска е македонската претставничка на Miss Grand International 2013

16 ноември 2013

Утре вечер во Банког, Тајланд за прв пат ќе се одржи изборот за Miss Grand International 2013 на кој нашата земја ќе ја претставува 20 годишната Сандра Стефановска од Скопје.

Минатата година Сандра ја освои титулата Мис на Македонија за Miss Globe каде се пласираше во финале, па со оглед на тоа од неа се очекува уште едно успешно претставување на нашата земја.

Сандра Стефановска во елегантна тоалета на Елена Лука Сандра Стефановска во елегантна тоалета на Елена Лука

 

Таа е манекенка на модното студио Црнокрак кое ја има лиценцата за Miss Grand International каде Сандра ќе биде облечена во елегантни тоалети на модниот бренд Елена Лука.

Сандра Стефановска во тоалета на Елена Лука Сандра Стефановска во тоалета на Елена Лука

Објавено:
16 ноември 2013
Категорија: 
Актуел