Сара Џесика Паркер ја отвора својата прва продавница за чевли

27 февруари 2014

Актерката Сара Џесика Паркер ги отвора вратите на нејзината прва продавница за чевли сместена во стоковната куќа Нордсторм во Њујорк. Обожавателите на популарното филмско остварување „Сексот и Градот“ поминаа години гледајќи ја Кери Бредшо како купува од бутик во бутик и копнее по чевлите на Маноло Бланик и Џими Чу, Прада и Долче и Габана. Сега, нејзиниот сон се оствари,  иако вели дека до неодамна можела тоа само да го замислува.

-До пред пет недели оваа визија ја доживував само како сон. Најдобриот дел допрва доаѓа, а мојот ентузијазам се повеќе добива на интензитет, изјавува Паркер.

Освен новините за новиот бутик за обувки кои несомнено ќе станат најпосакувани, актерката открива и дека работи на новата колекција пролет-лето 2015 година.

 

Објавено:
27 февруари 2014
Категорија: 
Актуел