Се одржа вториот Vogue World во знак на модата и театарот

15 септември 2023

Vogue World за прв пат се одржа минатата година по модната недела во Њујорк по повод 130-от роденден на магазинот.

Оваа година модниот настан се пресели во Лондон означувајќи го почетокот на модната недела во британската престолнина.

Организацијата беше под будното око на Ана Винтур, а инспирацијата за шоуто беа лондонските театарски премиери и богатиот свет на театарот по којшто овој град е и познат.

Vogue World ги спојува модата и театарот, па во таа чест и годинава се собраа многу познати личности како Кејт Мос, Ени Ленокс, Сиена Милер, Кејт Винслет, Емилија Кларк и други.

Милер го украде шоуто со голиот труднички стомак, во смела креација на Скијапарели.

Четирите супермодели за коишто се очекува и документарен филм, Наоми, Синди, Кристи и Линда, приредија феноменална завршница во нивни стил.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Side Of Stage (sossideofstage)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashion Week (fashionweek)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by British Vogue (britishvogue)

Објавено:
15 септември 2023
Категорија: 
Актуел