Во трговскиот центар Скопје Сити Мол вчеравечер се отвори новата модна атракција во градот – City Fashion Woman. 

Станува збор за женска мултибренд продавница, во која се спојуваат атрактивни модни брендови како -  Michael Kors, Furla, Karl Lagerfeld, Emporio Armani, Armani exchange, Joop, Fracomina и Versace Jeans. 

Меѓу модните парчиња, освен облека ќе најдете и голем избор на чанти и паричници, како и чевли и патики. 

Со City Fashion Woman, светски етаблираните модни креатори се поблиску до вас, а вашиот шопинг, сега може да заврши во еден ден и веќе не мора да го поврзувате со далечни дестинации. 

Погледнете дел од атмосферата на свеченото отворање и посетете го City Fashion Woman во Скопје Сити Мол на 1-ви Кат погоре во галеријата.

*Спонзорирана објава

Објавено:
13 септември 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.287 пати