Секси спортистка за насловна на Vogue

22 јуни 2013

 

Австралискиот модел застана пред објективот на Ерик Гилмејн за јунското издание на  Vogue Кореја. Во невообичаен спортски стил надополнет со многу спотски елемнти од ролерки, скејтборд, па се до велосипед и  кошарска топка кој потсеќа на 1980 години, Миранда изгледа неверојатно секси. За ретро миксот на џинс, светкавите материјали и обувките се погрижи Је Јанг Ким, а парчињата се со етикети од модната куќа Баленсиага.

 

 

 

Објавено:
22 јуни 2013
Категорија: 
Актуел