Селена Гомез објави фотографија која доби повеќе од 5 милиони лајкови

8 април 2021

Пејачката Селена Гомез, на својот Инстаграм профил објави селфи кое за многу кратко време доби повеќе од 5 милиони лајкови. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

На фотографијата, Селена позира со нежен мејкап и затворени очи, чии капаци се убаво обоени во некоја нијанса на праска со светки, а устата е надополнета со мат кармин во иста нијанса. 

Со оваа фотографија, Селена Гомез ја промовираше својата новонастаната линија за мејкап и убавина која го носи името Rare Beauty.

Објавено:
8 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
504 пати