Селма Хаек, Рајан Рејнолдс и Семјуел Л. Џексон го снимаат новиот филм во Хрватска

10 април 2019

Возбудливо е во Хрватска деновиве. Актерите Селма Хаек, Рајан Рејнолдс и Семјуел Л. Џексон пристигнаа неодамна во Ровињ, а причината е снимањето на второто продолжение на филмот „The Hitman's Wife's Bodyguard“.

Хрватските медиуми уште претходниот месец го најавија можното сценарио кое се реализираше месецов, а за кое со гордост пишуваат секојдневно.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onApr 7, 2019 at 10:31am PDT

 Но, своето воодушевување го споделија и актерите преку своите Инстаграм профили.

„Пристигнување на нова магична локација“, напиша Хаек пред два дена, а нејзиното воодушевување го дели и Џексон „Новото место за снимање ветува. На прв поглед, Хрватска е прекрасна“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Samuel L Jackson (@samuelljackson) onApr 7, 2019 at 3:08am PDT

 Она што е познато за сега е дека екипата ќе престојува таму месец дена, а освен Ровињ и Загреб ќе биде една од локациите каде ќе се снима. Филмот досега се снимаше во Италија, Бугарија и Велика Британија, а премиерата се планира за следната година.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onApr 8, 2019 at 10:59am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onApr 9, 2019 at 7:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ryan Reynolds (@vancityreynolds) onMar 12, 2019 at 1:16pm PDT

 

 

 

 

Објавено:
10 април 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
726 пати