Северина за својот 49. роденден: „Ниту една година не ми ја зеде вербата во добрината, иако некои се потрудија“

21 април 2021

Убавата пејачка од Сплит вчера на својот Инстаграм профил го испрати последниот ден од својата 48 година, за денес со нови сили да ја пречека 49. 

Во описот под фотографијата, Северина напиша дека од своите 48 години извлекла многу искуство. Оваа 49 ја пречека храбро и и' порача да биде среќна, весела, да танцуваат заедно, безгрижна, сакана и мудра. ,,Не се откажувам и ниту една година пред тебе не ми ја зеде вербата и надежта во добрината, иако некои сериозно се потрудија," напиша пејачката.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Со многу нејзини избори и животни одлуки можеби многумина не би се согласиле. Животот постојано ја искушува и става пред нови предизвици. Хитовите ги турка од едно лето кон друго, понекогаш ја разбива тишината со по некоја балада.

Но, во ниту еден случај не можете да го потцените нејзиниот моден стил. Кога е облеката во прашање, Северина прави храбри, а истовремено сигурни избори. Не бега од бојата, а знае да носи и црно. Фантастично ги вметнува трендовите, а е огромен љубител и на многу класични парчиња. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Објавено:
21 април 2021
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
4.588 пати
Тагови: 
Северина