Street Style комбинациите кои ги донесе Модната недела во Милано

3 март 2021

Уличната мода на Модните недели ширум светот е подеднакво важна како и онаа која се случува на модните писти, или во последно време, на Zoom.

Сепак, изгледа дека Италијанците малку несериозно ја сфатија својата модна улога, па ретко може да се забележи интересна, впечатлива комбинација, сексапил, женственост на која сме научени.

Вистина е дека модата се враќа наназад, но изгледа како премногу сериозно да е сфатена таа улога, па на момент помислувате дека сте во 90-те години на минатиот век, а не во 2021. Секоја чест на исклучоците!

Во продолжение, некои од изгледите на улиците за време на Модната недела во Милано.

Објавено:
3 март 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
673 пати
Тагови: 
street style Милано