Суперга ангажира блогерка да ја креира есенската колекција

17 август 2013

Италијанскиот бренд за спортски обувки Суперга, ги здружи силите со блогерката на модниот блог  „The Man Repeller“, Леандра Медин, која  ја дизајнираше новата есенска колекција патики.

Новите модели на патики се со црна,сина,зелена и снежно бела боја, но има и такви за оние со поголема доза на спортски ентузијазам, во сребрена и златна нијанса.

 

Сперга и Медин имаат нов трик во врзувањето на патиките, така што за сите оние што ќе си купат еден чифт од новите модели ќе си добијат уште еден пар врвки кои според нив треба а се измотаат на глуждовите на нозете.

-Партнерството со Суперга за мене претставува огромно задоволство, вели блогерката и додава дека ги носи моделите на овој бренд од својата 6-та година, а ги запознала од својата мајка која по потекло е италијанка.

Објавено:
17 август 2013
Категорија: 
Актуел