Трансформацијата на Селма Хаек: Актерката стана црвенокоса за улогата во The House of Gucci

23 април 2021

Актерката од Frida, Селма Хаек деновие престојува во Рим каде на долго и широко се подготвува најисчекуваниот филм во модната понова историја.

Хаек ја толкува улогата на Пина Ауриема, во филмот House of Gucci, а токму затоа, Селма ја бојадиса својата кафена коса во црвена боја па сличноста мрѓу неа и видовитата Ауриема е очигледна.

Пина Ауриема

Пина Ауриема е пријателка на Патриција Реџијани и заедно со вдовицата на Гучи доби 24 години казна затвор за планирање и организација на убиството на Маурицио Гучи.

За потсетување, главните улоги во филмот ги толкуваат Лејди Гага и Адам Драјвер, а покрај нив се појавуваат и Селма Хаек, Ал Пачино и Џеред Лето.

Објавено:
23 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
418 пати