Вечерва Роксанда Илинчиќ со модно шоу во Белград!

24 јуни 2016

Една од најуспешните српски дизајнерки во светот, Роксанда Илинчиќ вечерва се враќа во Белград со модна ревија за новата колекција есен-зима 2017 што ќе ја претстави во „Белиот дворец".

Поводот за ова случување е одбележување на 25-години работа на српската модна агенција „Modni studio Click", кои се всушност и главните виновници за доаѓањето на дизајнерката, која со години веќе живее и работи во Лондон.

Дизајнерката чии креации ги носат Кејт Мидлтон, Мишел Обама, Кејт Бланшет, Кира Најтли и уште бројни дами од светскиот џет-сет, по неколку години се враќа во родната земја со ревија која инаку ќе биде со хуманитарен карактер, а сите собрани средства ќе бидат донирани за помош на децата болни од рак.

Објавено:
24 јуни 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
255 пати