Величествената Кејт Бланшет за „Портер“

1 декември 2014

cate-blanchett1

Прекрасната Кејт Бланшет ја краси насловната страна на новиот број на магазинот „Портер“. Освен насловната, низ содржините на магазинот има и интервју со двократната оскаровка, како и одличен едиторијал насловен како Cate the great.

Зад апаротот е Рајан Мекгинли, додека изборот на облека е на Кети Шилингорд. Бланшет се појавува во повеќе креации и тоа од модните куќи „Версче“, „Вјоне“, „Миу Миу“, „Хуго Бос“.

Погледнете го едиторијалот во продолжение:

cate-blanchett2

cate-blanchett3

cate-blanchett4

cate-blanchett5

cate-blanchett6

cate-blanchett7

cate-blanchett8

cate-blanchett9

Објавено:
1 декември 2014
Категорија: 
Актуел