Венециски фестивал: Најдоброто од amfAR галата

4 септември 2023

Петтата вечер на 80-то издание на Филмскиот фестивал во Венеција, го одбележа и аmfAR галата.

Станува збор за гламурозна донаторска вечера која што секоја година ја организира филантропското друштво Cinema Against AIDS уште од 1993-та година.

Настанот се организира во рамките на филмските фестивали во Кан и Венеција најчесто од актерските ѕвезди.

Некои од познатите актери и музичари кои помогнаа за привлекување на донатори на синоќешната гала беа Анџела Басет, Кејт Бекинсејл, Вилем Дефо, Мила Јовович, Камила Мендес и други.

Во продолжение гледаме дел од креациите на дамите на црвениот тепих.

Мила Јовович во Прада

Рита Ора во Стефани Роланд


Кејт Бекинсејл во Жорж Чакра


Камила Мендес во Миу Миу


Леона Луис во Фуад Саркис


Рафа Калиман во Сан Лоран


Силвија Браз во Роберто Кавали


Тасија Навес во Сан Лоран


Роус Бетрам во Пинко

Ана Левандовска во Касанова

Фото: Instagram

Објавено:
4 септември 2023
Категорија: 
Актуел