ВИДЕО: Бебето со неверојатната коса наполни годинка и ја сними првата реклама

9 јануари 2019

Интернетот минатата година полуде кога за првпат го виде седуммесечното бебе Чанко и неговата неверојатно густа коса. 

Година дена подоцна, ова веќе девојченце, сè уште ја краси прекрасната волуменозна коса, а токму тоа ја привлече и компанијата „Пантен“ да создаде реклама во која главниот лик ќе биде токму малата Чанко. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by / hair diary (@babychanco) onDec 31, 2018 at 5:50am PST

 „Сметаме дека прекрасната коса на Чанко има силна моќ, која ги помага на луѓето да одат напред и да се позитивини. Ја контактиравме нејзината мајка затоа што личноста и специфичниот карактер на Чанко и покрај тоа што е толку мала се поклопува со сликата на жените што сакаме да ги поддржиме“, вели претставникот на јапонскиот „Пантен“, Ошаки Окура.

Рекламата е направена како вистинска бајка односно „Hairy Tale“.

Погледнете ја, а ние во продолжение ве потсетуваме и на некои од најслатките фотографии на Чанко, кои сигурни сме ќе ви го разубават денот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by / hair diary (@babychanco) onDec 6, 2018 at 8:28pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by / hair diary (@babychanco) onNov 27, 2018 at 7:31pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by / hair diary (@babychanco) onNov 10, 2018 at 2:27pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by/ hair diary (@babychanco) onOct 8, 2018 at 3:55pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by/ hair diary (@babychanco) onAug 18, 2018 at 8:37pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hair diary (@babychanco) onJul 4, 2018 at 5:36pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by/ hair diary (@babychanco) onMay 26, 2018 at 6:09pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hair diary (@babychanco) onMay 16, 2018 at 4:41pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared byhair diary (@babychanco) onMay 21, 2018 at 3:38pm PDT

 

 

 

Објавено:
9 јануари 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.480 пати
Тагови: 
бебе коса реклама