Вог одлучи: Ова се 10. најдобро облечените жени за 2018

19 декември 2018

Модниот магазин „Вог“ со крајот на декември ја соопшти својата листа на најдобро облечени жени. Изборот е направен врз анализа на нивните модни комбинации на црвениот килим и јавните појавувања.

Од магазинот велат дека секоја од овие 10 жени покажала карактерност и умешност да завладеат со стилот. Исти така, тоа се жени кои дадоа поддршка и на движењето #MeToo.

Вака изгледа списокот на 10-те најдобро облечени жени за 2018:

1. Трејси Елис Росс

 

2.Лејди Гага

 

3.Меган Маркл

 

4.Зои Кравиц

 

5.Зендаја

 

6.Палома Елсесер

 

7. Срша Ронан

 

8.Ријана

 

9.Ема Стоун

 

10. Гема Чан

 

Објавено:
19 декември 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.056 пати