Вог Предизвик: Реинтерпретација на омилените изгледи од модните недели

28 јануари 2021

Под хаштагот VogueCouchCouture, модната Библија Вог уште еднаш ја поттикнува креативната страна на својата публика. По повод Неделата на висока мода која се оджува во Париз од 25 до 28 јануари годинава, магазинот создаде предизвик за своите фанови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Runway (@voguerunway)

Користејќи #VogueCouchCouture целта е вљубениците во високата мода ги реинтерпретираат некои од највпечатливите (според нив) haute couture изгледи досега, во домашни услови. Потребно е фотографијата да се постира на public Инстаграм профил, користејќи го гореназначениот хаштаг.

Како инспирација, Вог понуди 27 креации од изминативе години.

Изборот на највпечатливи решенија ќе го прави магазинот, а најдобрите решенија ќе се најдат на Инстаграм профилот на Вог.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carla D (@cesedeka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hadas Kuhr (@hadaskuhr)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GIOGIO (@georgia.furlan)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kasey (@kaseyandherklothes)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by mack nielson (@macknielson)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dakota Green (@dakota_lee_green)

Објавено:
28 јануари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
182 пати