За модно смели: Јакни со карнери

23 септември 2020

Босанскиот бренд „Кафтан студио“ неодамна објави капсулна колекција јакни која ни го привлече вниманието. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaftan Studio (@kaftanstudio) onSep 21, 2020 at 3:33am PDT

Се работи за јакни со карнери, кои нема шанси да не ги забележите. Со оглед на тоа дека карнерите се апсолутен тренд годинава, одлично се вклопуваат во модната слика и за сезонава.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaftan Studio (@kaftanstudio) onFeb 17, 2019 at 6:39am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaftan Studio (@kaftanstudio) onDec 20, 2018 at 6:14am PST

Ова  не е нов модел, ниту непозната естетика од брендот. Но, ако минатата година и таа пред неа, акцентот беше ставен на еднобојните и подолги јакни, овој пат нудат пократки варијанти и во два принта  - кариран и животински со што прават спој на она што е актуелно на светската сцена и она што ќе ја претстави смелата страна на жената, а сепак на софистициран начин.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaftan Studio (@kaftanstudio) onSep 20, 2020 at 9:57am PDT

Погледнете ги новите модели. Би носеле ли вакво парче облека?

 

Објавено:
23 септември 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.012 пати