Заедничката фотографија на „Пријатели“ e петтата најлајкувана на Инстаграм

30 септември 2020

Кон крајот на секоја година се објавуваат податоци низ статистики за тоа кој во изминатите 365 дена бил најпопуларен, најуспешен, со најголема заработувачка и слично...

Низ интернет просторот, малку подрането, се појави листа на 20 најлајкувани фотографии во Инстаграм историја, досега.

Интересно е што првата фотографија на Џенифер Анистон на Инстаграм, со екипата од „Пријатели“ и со која буквално го сруши Инстаграмот тогаш, е петтата најлајкувана фотографија во историјата на оваа социјална мрежа, со преку 16 милиони лајкови.

Во продолжение погледнете ја листата од фотографиите кои се најдоа во топ 20. Првото место ќе ве изненади :).

#20 Семејната фотографија на Кајли Џенер во костими од „Avengers“ (13.5 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onApr 25, 2019 at 9:50pm PDT

 

#19 Снежно видео на Кајли Џенер (13.6)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onDec 6, 2019 at 11:22am PST

 

#18 Селфи фотографија на Кајли Џенер од 10 септември годинава (13.7 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onSep 10, 2020 at 1:29pm PDT

 

#17 Били Ајлиш со „Греми“ наградите (13.8 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) onJan 27, 2020 at 12:06pm PST

 

#16 Повторно Кајли Џенер, со нејзината ќерка (13.9 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onJun 16, 2020 at 11:34am PDT

 

#15 Кајли Џенер и Тревис Скот (14 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onSep 10, 2019 at 7:00am PDT

 

#14 Последниот Инстаграм пост на Коби Брајант (14.1 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) onJan 25, 2020 at 8:18pm PST

 

#13 Роденденската фотографија на Роналдо

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) onFeb 5, 2020 at 2:36pm PST

 

#12 Селена Гомез со пријателките на плажа (14.4 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onFeb 11, 2019 at 7:28pm PST

 

#11 Селена Гомез во Италија (14.4 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onJul 26, 2019 at 12:00pm PDT

 

#10 Свадбената фотографија нa The Rock (14.5 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock) onAug 19, 2019 at 3:27am PDT

 

#9 Ќерката на Кајли Џенер (15.3 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onMar 26, 2020 at 9:51pm PDT

 

#8 Прошталната фотографија на Леброн Џејмс од Коби Брајант (15.4 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LeBron James (@kingjames) onJan 27, 2020 at 6:43pm PST

 

#7 „Оддржлива“ објава со дрвја (15.5 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by tentree (@tentree) onApr 22, 2019 at 5:01am PDT

 

#6 Роденденската фотографија на Тревис Скот на профилот на Кајли Џенер (15.9 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onApr 30, 2020 at 10:40am PDT

 

#6 Првата фотографија на Џенифер Анистон и „Пријателите“ на Инстаграм (16.2 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) onOct 15, 2019 at 6:03am PDT

 

#4 Една од првите фотки на Кајли Џенер со Сторми (18.5 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onFeb 6, 2018 at 1:14pm PST

 

#3 Објавата за смртта на Чедвик Боузман (19 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chadwick Boseman (@chadwickboseman) onAug 28, 2020 at 7:11pm PDT

 

#2 Последната објава на xxxtentacion (21.6 милиони)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MAKE OUT HILL (@xxxtentacion) onMay 19, 2018 at 4:06pm PDT

#1 Јајцето. Веројатно се сеќавате колку беше популарна оваа објава која имаше за цел да им „контрира“ на Кардашијанови и сличните како нив. Оваа објава има 54.8 милиони лајкови и е на првото место на најлајкувани Инстаграм фотографии некогаш.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eugene #EggGang (@world_record_egg) onJan 4, 2019 at 9:05am PST

Објавено:
30 септември 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.408 пати