Жакемус отвори поп-ап бутик на француските Алпи

12 декември 2023

Кога станува збор за креативност во пристапот Жакемус е еден од најдобрите дизајнери.

Познат е по одбирање на ултра интересни локации за своите ревии, а овој пат тоа го направи и за својот поп-ап бутик.

Како дестинација ги одбра снежните француски Алпи,односно адресата Courchevel 1850.

Станува збор за населба позната по луксузниот животен стил, на којшто сега се надоврзува уште една атракција.

Местото е прилично посетувано од голем број на познати личности, а минатата година овде се наоѓаше поп-ап бутикот на Луј Витон.

Продавницата на Жекемус е уредена во минималистички стил, декорирана со празнични украси и секако новогодишна елка.

Деталите околу содржината и колку долго ќе биде на таа локација се уште не се познати.

Жакемус и неговиот тим на Инстаграм го најавија поп-ап бутикот со натписот “their new baby.”

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (jacquemus)

Објавено:
12 декември 2023
Категорија: 
Актуел