Женскиот парфем кој ви ги буди сеќавањата

21 април 2017

За 20 годишнината „House of M. Micallef“ се одлучи повторно да го претстави на публиката својот престижен парфем.

"Les Exclusifs"... Со неговата исклучителна остра и точна форма, овој парфем е претставник на вистинското наследство и богатство на овој луксузен бренд француски парфеми. Во оваа возобновена верзија на парфемот, тој е проследен со топол дизајн и златни детали кои потсетуваат на првото издание на овој култен парфем.

Оваа форма на пакување е еден вид метаморфоза на претходниот - формата се менува, но приказната која ја носи со себе е иста. Страста мора  да е прв и основен елемент кога создавате парфем, потоа следуваат чувствителноста, талентот, трпеливоста, инспирацијата и тимот кој е со вас. Љубовта во создавањето е сексуалноста која ја пренесувате преку парфемот.

Овој романтизам, модернизам кој го претпочита Мартина Микалеф е инспирација од многу места во светот. Секогаш потребата на копнеж, љубов, страст, сонувањето и патувањето низ некои други времиња, далечни и блиски. Овој парфем ве милува со миризливите ноти на розата, јасминот, портокалот, пачули, карамелата и ретките дрвца.

Парфемите може да ги најдете во парфимериите Анабела и тоа во Сити Мол Скопје како и во хотел „Мериот“.

*Спонзорирана објава 

ИТ козметикс

 

Објавено:
21 април 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
359 пати