Жизел Бундшен ќе го додели трофејот на победниците од СП во Бразил

17 јуни 2014

Жизел Бундшен била поканета да го додели трофејот на местото на претседателот на Бразил Дилма Русеф, кој е мета на навредливи скандирања за време на фудбалските игри поради големите финансиски трошоци како домаќин на Мундијалот, како и за претстојните Олимписки игри во 2016 година.

Мајката на две деца, Бундшен постојано е на пат помеѓу Бостон каде што моментално игра нејзиниот сопруг Том Брејди и ангажманите во Њујорк и Лос Анџелес. Официјалната церемонија за затворањето на првенството ќе биде на 13 јули на стадионот Маракана во Рио де Женеиро, каде ќе настапуваат Авичи и Карлос Сантана. Сепак најважното од целата церемонија е всушност кому ќе му припадне златниот трофеј од СП во Бразил.

Објавено:
17 јуни 2014
Категорија: 
Актуел