Жизел Бундшен пред објективот на Тери Ричардсон

20 мај 2015

Насловната страна на магазинот W Korea за јуни ќе ја краси убавата Жизел Бундшен. Она што е интересно е што за оваа фотосесија за магазинот е ангажиран контроверзниот Тери Ричардсон.

Овој пат фотографот се фокусираше на летните комбинации и пози, па Жизел позира во џинс-парчиња, интересен накит, риги и со многу чанти со потпис на Шанел.

Инаку, за потсетување, Жизел годинава прослави 20 години во светот на моделингот. Погледнете дел од фотографиите во продолжение:

 

Објавено:
20 мај 2015
Категорија: 
Актуел