Жизел Бундшен со провокативна фотосесија за насловната на Vogue

28 февруари 2023

Супермоделот Жизел Бундшен ја краси мартовската насловна страна на инталијанскиот Вог. Прекрасната 42 годишна бразилка позира во црвен фустан на Валентино, а носи и црвена перика.

Ги нема нејзините препознатливи локни, а недостасува и природноста што многу често ја потенцира.

На дел од останатите фотографии Жизел го добива својот лик додека на еден ноншалантен начин флертува со камерата.

Ја гледаме и како блондинка, но и како бринета во стајлинзи од многу познати модни куќи како Долче и Габана, Бурбери, Армани, Фенди...

Мрежесто здолниште, јакна од јагнешка кожа, сатенско палто, секси долна облека во различни бои, а да не го заборавиме и впечатливиот накит што го носи речиси на секоја фотографија.

Бундшен уште еднаш потврдува дека е вистинска модна икона, независно од стајлингот.

Фото: Vogue.it

Објавено:
28 февруари 2023
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
217 пати