Џенифер Лопез се вери со Алекс Родригез

10 март 2019

Прекрасната пејачка и актерка Џенифер Лопез се вери со неjзиното момче Алекс Родригез, а фотографијата со неверојатниот дијамантски прстен ја објави на нејзиниот профил на Инстаграм.

Запросувањето се случило за време на нивниот романтичен одмор на Бахамите. Ова ќе биде четврти брак за познатата пејачка, а втор за спортистот.

Двојката е во врска две години, а таа неодамна изјави дека размислуваат за брак и дека кога ќе дојде време и тоа ќе се случи. 

Објавено:
10 март 2019
Категорија: 
Мода
Прочитано:
2.506 пати