Андреа Диакон во кампања на турскиот бренд Ipekyol

25 октомври 2013

Еден од водечките брендови во земјата Ipekyol за есенската кампања ја ангажираше познатата романска манекенка Андреа Диакон, која се прослави по снимањето на кампања за Долче и Габана.

Андреа е висока 179 сантиметри и е една од дваесетте најбарани модели во светот. Има позирано за познатата двојка фотографи Мерт и Маркус, а стајлингот е дело на Едвард Енинфул.

Објавено:
25 октомври 2013
Категорија: 
Колекции