Бершка: Да се сретнеме во Рио

22 април 2014

 

1

Meet me in Rio е насловот на летната колекција на Бершка. Како и секогаш, овој уличен бренд мисли на купувачите од различни возрасни групи, па така за актуелната сезона нуди широка палета на модели, но и бои и цветни дезени.

4

Новата колекција содржи латиоамериканска нота, а ја слави опуштената, сензуална и романтична жена, која сака да се забавува, жена која не е оптеретена со изгледот, но сепак изгледа мошне привлечно.

Од брендот најавуваат дека апсолутен хит ќе бидат кусите маички кои го откриваат стомакот, а во комбинација со куси панталончиња и здолништа, се добива лежерен, спортски, а истовремено и секси и привлечно.

5

Ако и вие сакате токму тоа да го постигнете во претстојното лето, погледнете ја колекцијата во продолжение, како и лукбукот за месец април насловен како Drive me crazy...

Да се сретнеме во Рио...

2

3

6

7

8

9

10

11

12

 

Лукбукот за април изгледа вака:

Drive me crazy    Drive me crazy  Drive me crazy  Drive me crazy  1609819_10151983836945936_7234749938735557600_n  Drive me crazy  Drive me crazy  Drive me crazy  Drive me crazy  Drive me crazy

Објавено:
22 април 2014
Категорија: 
Колекции