Бијонсе дизајнираше колекција за Валентин

6 февруари 2018

Покрај музичката индустрија, Бијонсе исто како и неколку нејзини познати колешки, одлично се снаоѓа и во модните кругови.

До сега успешно поминале неколку колекции со нејзин потпис, а нејзиниот нов моден проект е капсулна колекција по повод денот на вљубените, Валентин.

Колекцијата го носи духот на 90-те, со младешки темперамент и свеж изглед.

Вклучува десетина различни парчиња облека и модни додатоци како маички, блузони, кратки панталони и маски за мобилни телефони.

Еве како изгледа дел од колекцијата...

Објавено:
6 февруари 2018
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
199 пати