Casadei ја лансираше рекламната кампања за есен-зима 2013/14

8 септември 2013

 

Претставени се уметнички модни инсталации на обувките Casadei, кои ќе бидат тренд за претстојната сезона. Уметничката насока и креативната идеја е на Сузана Куко, а женските чекори ги ловеше будното око на фотографот Себастијан Ким. Стајлингот кој ги усогласи, принтовите на дебелите потпетици на обувките, боите, линиите и визиите е на Бит Болинџер. Еве како изгледаат женските нозе кога носите чевли, чизми и обувки со потпетица од реномираниот бренд Casadei.

 

 

 

Објавено:
8 септември 2013
Категорија: 
Колекции