Црно – бела строгост во ресорт колекцијата на Селин

10 ноември 2014

Одличната Фиби Фило по кој знае кој пат ги воодушеви вљубеничките во нејзиниот бренд Селин со нова, ресорт колекција за 2015 година.

За истата, таа направи и сосема едноставен и минилистички лукбук во кој единствениот фокус беше ставен на новите парчиња од колекцијата, без помпезни реквизити кај сцената.

0_66_4

Сите оние што беа фасцинирани од последната кампања на брендот во која популарната манекенка Дарја Вербови се појави без грам шминка и ја најави колекцијата, сега имаат причина плус да се радуваат.

Новата колекција на Селин, како што објасни и дизајнерката, го става целиот акцент на плетените решенија за стилски зимски денови.

Речиси сите парчиња во колекцијата се одраз на софистициран минимализам, без некоја богата колоритна палета, односно со најголем фокус на црната и белата боја.

0_13_16

Дел од колекцијата е и омиленото ИТ парче на трендсетерките ширум светот, долгиот елек од твид што овој пат доаѓа во црна и бела нијанса како најдобар можен начин да го вметнете во било која комбинација.

0_6_24

Подеднакво софистицирани се и долгите плетени фустани кои покрај тоа што ја истакнуваат вашата фигура како ниту едно друго зимско парче, тие се и неверојатно модерни и удобни, но и сосема лесни за комбинирање.

Речиси кај сите парчиња преовладува едноставниот и прав крој по кој што всушност е и познат брендот, овој пат прикажан и преку елегантните женски панталони со неодоливи волнени топчиња по долните рабови, но и по стилските килоти со впечатливи рабови по средината.

Единствените колоритни парчиња од колекцијата се плетените здолништа во А – крој, најавното палто со животински принт, потпетиците во црвена боја и портокаловата чанта.

0_18_12

Веруваме дека како и секогаш досега, новата ресорт колекција на Селин ќе доживее вистински успех, а предзнак за тоа се веќе резервираните парчиња од стилските трендсетерки.

Оливија Палермо е вљубеничка во елеците оваа сезона! Оливија Палермо е вљубеничка во елеците оваа сезона!

П.С – Едвај чекаме да ја видиме Оливија Палермо во белиот елек!

Објавено:
10 ноември 2014
Категорија: 
Колекции