Дакота Фенинг е главна ѕвезда во кампањата на Uniqlo

3 април 2014

Дакота Фенинг постојано го привлекува вниманието на голем број модни куќи, а на нејзиниот шарм рамнодушен не остана ни фамозниот Карл Лагерфелд.  Овој пат актерката е дел од новата рекламна кампања на јапонскиот бренд Uniqlo за сезоната пролет/лето 2014 година.

Кампањата е всушност спој на спортски стил со џинс, а покрај класичните тесни фармерки, 20 годишната Дакота се појавува  и во актуелните модели со машки крој.

Објавено:
3 април 2014
Категорија: 
Колекции