Дарја Вербови ги носи парчињата од пролетната колекција на H&M

31 март 2015

Седумдесеттите години доминантно се вратија преку  модните тенденции за оваа пролет. Новата пролетна колекција на H&M е токму таква: боемска, романтична и хипи...

Дарја Вербови носи ѕвонести фармерки со висок струк, лелеави кошули и кратки панталони во сафари стил, широки панталони со цветни принтови,  романтични шешири во пудрести нијанси и торба преку рамо.

Кроевите се опуштени и лесни, палетата на бои е светла и позитивна, а аксесоарите го заокружуваат имиџот на пролетна, шик и гипи девојка.

 

Објавено:
31 март 2015
Категорија: 
Колекции