Детска колекција на Диор инспирирана од природата

20 март 2017

За актуелната сезона пролет-лето 2017, креативната директорка на детската линија на Диор, Корделија де Кастелејн, креираше колекција инспирирана од живоста и разиграноста на природата во овој период од годината.

Токму затоа колекцијата изобилува со многу бои и принтови, едноставни и елегантни фустанчиња за девојчињата и маички со принотви, панталони и бермуди во интензивен колорит, за момчињата.

За колекцијата беа снимени и кратки видеа што ви ги презентираме во продолжение.

 

Објавено:
20 март 2017
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
365 пати