Екстравагантни тоалети за сите посебни пригоди што претстојат – раскошна пролет во Елена Лука

2 мај 2019

Раскошен амбиент ќе ве пречека и оваа пролет во ателјеата на модниот бренд Елена Лука, каде периодов акцентот е на екстравагантните креации наменети за сите убави посебни пригоди што ни претстојат, како што се матурските и апсолвентските прослави или пак свадбените свечености.

Актуелната линија свечени тоалети со потписот на Елена Лука, ќе ве освои од прва, особено оние дами кои обожуваат уникатни дизајни кои говорат со својот неповторлив, луксузен шарм.

За естетиката на Елена Лука секогаш биле карактеристични рачните изработки, што им даваат единствена магија и индивидуален карактер на секоја од креациите, а овој пат особен впечаток оставаат рачно цртаните дизајни.

Во продолжение издвоивме неколку парчиња нослива уметност, за кои верувуваме дека никого нема да остават рамнодушен.

Го одбарвте ли својот фаворит?

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 19, 2019 at 2:50am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 15, 2019 at 3:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 13, 2019 at 1:55am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 10, 2019 at 1:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 11, 2019 at 1:57am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elena Luka (@elenaluka_official) onApr 8, 2019 at 2:13am PDT

Објавено:
2 мај 2019
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
1.732 пати