Меѓу брендовите кои одлучија сезонава да ги претстават своите есенски колекции е и Ердем. 

Брендот е познат по тоа што речиси секогаш во своите модни приказни вметнуваат елементи од минатото, што беше случај и овој пат.

Инспирацијата ја побараа во прогресивната култура во текот на 1930 години и жени како што се танчаките Аните Бебер и Валеска Герт.

Меѓу ткаенините доминира жакардот, а кога се кроевите во прашање има комбинација на строги и полежерни кроеви, сјај, кадифе, кожа. Речиси сите креации имаат доза на свеченост, на сјај, па на тој начин „Ердем“ претстави еден секојдневен гламур за модерните жени.

Како тоа изгледа низ нивната призма погледнете во продолжение:

Сите изгледи што беа прикажани на пистата можете да ги видите во галеријата на почетокот од текстот.

Имате ли фаворит меѓу нив?

Објавено:
23 февруари 2022
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
238 пати