Есенска кампања на бредот Miss me

17 октомври 2013

Кампањата е со наслов „Do you miss me?“, а фотографиите ги изработи Мајк Розентал.  Како заштитно лице се појавува моделот и актерка Лидија Херст.

 

Целата приказна чија тема е љубовта и уживањето во животот и храната е направена во Њу Орлеанс.Новата колекција е во знакот на вестерн стилот , а посебно се издвојуваат фармерките, чии задни џебови се украсени со вез.

Објавено:
17 октомври 2013
Категорија: 
Колекции