Етро покажа дека во модата не постојат возрасни граници за мажите

23 јануари 2014

Италијанската модна куќа Етро, на Миланската модана недела за мажи покажа дека модата не познава возрасни граници за мажите. Колекцијата есен-зима  е инспирирана од американскиот див запад и вестерн филмовите.

Од креациите може да се забележи слоевитост од елегантни парчиња, принтови од коњи, карирано, принт од коцки па дури и силни топли бои. Интересно е тоа што на писта заедно излегуваат помлад и модел во зрела доба, а креациите ги носат на исто толку моќен начин без годините да играат некаква улога. Во продолжение погледнете дел од  изгледите.

 

 

Објавено:
23 јануари 2014
Категорија: 
Колекции