Еве како H&M ја дефинира современата романтика

21 април 2017

„Novel Romance" е насловен новиот лукбук на шведскиот гигант H&M во кој преку идејата за современата, модерна романтика ни ги претставува своите актуелни, пролетни парчиња.

Боите што доминираат од нежни и пастелни тонови преминуваат во јак и интензивен колорит, а во колекцијата застапени се повеќе актуелни трендови како што се карнерите, корсетите, плисираните здолништа и тантелните фустани.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од едиторијалот.

 

Објавено:
21 април 2017
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
978 пати