H&M ги има најубавите фустани за лудите забави ова лето

7 јуни 2018

Сè уште се во тек пролетните свечености за кои секогаш сакаме да се дотеруваме, а многу често е тешко да ја пронајдеме вистинската комбинација. 

Секогаш е најлесно да одбереме некое фустанче со кое ќе оставиме впечаток и добро ќе го искомбинираме со разни модни додатоци. 

Омилениот high street бренд H&M има нова колекција полна прекрасни фустани за кои знаеме дека ќе ви се допаднат. 

Тие ја презентираа колекцијата во вистинско време, пред почетокот на летото и сите забави кои тоа ги носи со себе. 

Колекцијата тие ја презентираа преку едиторијалот All Dressed Up, а истиот се состои од неколку прекрасни девојки кои се забавуваат, облечени во новите парчиња на брендот. 

Дел од истата се лелеави фустани од совршени материјали за лето, тантелни блузи и здолништа, нежни парчиња од свила, многу карнери и неодоливи модни додатоци. 

Колекцијата нуди за секого по нешто, а со оглед на прифатливите цени, веруваме дека и вие ќе го најдете вашиот фаворит.

Извор и фото: Fashion.hr

Објавено:
7 јуни 2018
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
3.952 пати